Podmienky prenájmu áut

Prečítajte si základné podmienky prenájmu vozidiel v autopožičovni Abrix, ako aj doplňujúce informácie, ktoré súvisia s prenájmom vozidla. Pokiaľ budete mať nejasnosti neváhajte nás kontaktovať.

Doklady potrebné na uzatvorenie zmluvy

Fyzické osoby:

 • občiansky preukaz alebo cestovný pas
 • vodičský preukaz

Právnické osoby:

 • výpis z obchodného registra alebo živnostenský list
 • občiansky a vodičský preukaz osoby, ktorá bude vozidlo používať
 • overené splnomocnenie k podpisu zmluvy a prevzatiu vozidla, ak zmluvu podpisuje iná osoba ako osoba uvedená vo výpise z obchodného registra resp. v živnostenskom liste

Platobné podmienky

Za prenájom vozidla sa platí na začiatku prenájmu pri preberaní vozidla, hotovosťou alebo platobnou/kreditnou kartou. Akceptujeme všetky domáce platobné karty s logom ZBK a medzinárodné karty MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro, VISA, VISA Electron, American Express, Diners Club a JCB. Autopožičovňa ABRIX akceptuje platbu platobnými/kreditnými na ľubovolnom miesto pomocou nášho mobilného POS terminálu doma aj v zahraničí.

Záloha za vozidlo

Pri prenájme vozidla je potrebné zložiť zálohu, ktorá Vám bude navrátená po vrátení vozidla. Niektoré kategórie vozidiel je možné prenajať aj bez zálohy. Výška zálohy za prenájom vozidiel je uvedená v cenníku. Záloha sa realizuje zablokovaním príslušnej sumy na Vašej kreditnej/platobnej karte, alebo v hotovosti.

Cesta do zahraničia

S prenajatým vozidlom z našej autopožičovne je možné pohybovať sa len na území európskej únie. O možnosti navštíviť ostatné krajny je potrebné informovať prenajímateľa. Krajny ktoré plánujete navštíviť je potrebné zapísať do zmluvy o prenájme prípadne počas rezervácie je možné označiť všetky krajny ktoré plánujete navštíviť.

Dĺžka prenájmu

Minimálna dĺžka prenájmu vozidla je 1 deň. Jeden deň prenájmu sa rozumie 24 hodín.

Ceny prenájmu

Všetky ceny spojené s prenájom vozidiel sú uvedené v cenníku a sú vždy platné a záväzné.

Poistenie

Súčasťou prenájom je zákonné poistenie motorových vozidiel, vrátane poistenia zodpovednosti za škody a základné havarijné poistenie (CDW). Spoluúčasť, ktorou sa nájomca podieľa na škode v prípade poškodenia vozidla činí 10% z opravy vozidla, minimálne však 200 eur. Nájomca si môže zakúpiť extra poistenie v rámci kompletného havarijného poistenia (SCDW) podľa aktuálneho cenníka. Extra poistenie (SCDW) sa uzatvára úhradou poplatku podľa príslušného cenníka. Extra poistenie (SCDW) eliminuje spoluúčasť v prípade poškodenia vozidla, pokiaľ boli dodržané všeobecné zmluvné podmienky prenajímateľa ako aj poisťovne. Základné havarijné poistenie (CDW) a kompletné havarijné poistenie (SCDW) nezahŕňajú:

 • Škody spôsobené úmyselne alebo v dôsledku hrubej nedbanlivosti vodiča.
 • Škody spôsobené vodičom, ktorý bol pod vplyvom alkoholu, stimulantov alebo sedatív alebo bol neschopný riadiť vozidlo bezpečne.
 • Škody spôsobené pretekaním alebo testovacou jazdou.
 • Škody spôsobené vojnou, revolúciou, výtržníctvom alebo verejným nepokojom.
 • Škody spôsobené zvieratami.
 • Vypálené diery do sedadiel, kobercov, alebo rohoží.
 • Škody, ktoré majú vplyv iba na kolesá, pneumatiky, nápravy, batérie, sklo, okná, rádio, rovnako ako škody spôsobené krádežou jednotlivých častí vozidla a škody vzniknuté v dôsledku toho.
 • Škody, ktoré sú spôsobené v miestach, kde vozidlo nesmie byť riadené, napríklad ako na tratiach, drsných chodníkoch, v snehových závejoch, alebo na ľade, jazda cez nepremostené rieky alebo potoky, na plážach, cez vodné plytčiny alebo mimo cesty. Napriek tomu poistenie však kompenzuje škody, ktoré sú spôsobené, keď je vodič nútený opustiť hlavnú cestu z dôvodu opravy cesty.
 • Škody spôsobené pieskom, štrkom, popolom alebo pemzou alebo inými zemnými materiálmi, ktoré sú naviate na vozidlo.
 • Poškodenie vozidla vodou
 • Úplné zničenie vozidla
 • Stratu/vymknutie kľúčov vo vozidle
 • Stratu dokladov
 • Použitie nesprávneho druhu paliva
 • Poškodenie pneumatík a interiéru vozidla

V prípade vzniku jednej z vyššie uvedených situácií, suma spoluúčasti bude vypočítaná na základe výšky nákladov na opravu daného poškodenia či vyriešenie vzniknutej situácie.

V ostatných ohľadoch sa riadia všeobecnými obchodnými podmienkami Základného zmluvného poistenia (CDW).


AutoVýška spoluúčasti za vozidlo zavisí od kategógrie vozidla
Škoda Fabia MANUÁL200 €
Škoda Fabia Combi MANUÁL200 €
Škoda Fabia Combi TSI MANUÁL200 €
Volkswagen Polo MANUÁL200 €
Škoda Fabia Combi AUTOMAT200 €
Hyundai i30 Combi MANUÁL300 €
Hyundai i30 Combi Diesel AUTOMAT300 €
Škoda Octavia diesel MANUÁL300 €
Škoda Octavia diesel AUTOMAT300 €
Škoda Octavia Combi diesel MANUÁL300 €
Škoda Octavia Combi diesel AUTOMAT300 €
Opel Combo Live XL 7 sedadiel MANUÁL400 €
Citroen Berlingo XL diesel 7 sedadiel AUTOMAT400 €
Citroen Spacetourer XL diesel 8 sedadiel MANUÁL400 €

Ochrana osobných údajov (GDPR)

Informačná povinnosť Prevádzkovateľa pri spracúvaní osobných údajov (PDF)

prenajom vozidla, autopožičovňa, záloha za vozidlo, platba za prenájom, podmienky prenájmu, požičanie auta, požičovňa Bratislava