Podmienky prenájmu áut

Prečítajte si základné podmienky prenájmu vozidiel v autopožičovni Abrix, ako aj doplňujúce informácie, ktoré súvisia s prenájmom vozidla. Pokiaľ budete mať nejasnosti neváhajte nás kontaktovať.

Doklady potrebné na uzatvorenie zmluvy

Fyzické osoby:

 • občiansky preukaz alebo cestovný pas
 • vodičský preukaz
 • minimálny vek vodiča v čase prenájmu je 19 rokov a zároveň platnosť vodičského preukazu minimálne 1 rok
 • minimálny vek vodiča pri vozidlách vyššej triedy, SUV vozidiel alebo 7 a viac miestnych vozidiel je 25 rokov, s platnosťou vodičského preukazu minimálne 1 rok

Právnické osoby:

 • výpis z obchodného registra alebo živnostenský list
 • občiansky a vodičský preukaz osoby, ktorá bude vozidlo používať
 • overené splnomocnenie k podpisu zmluvy a prevzatiu vozidla, ak zmluvu podpisuje iná osoba ako osoba uvedená vo výpise z obchodného registra resp. v živnostenskom liste

Platobné podmienky

Za prenájom vozidla sa platí na začiatku prenájmu pri preberaní vozidla, hotovosťou alebo platobnou debetnou/kreditnou kartou v mene EUR. Akceptujeme všetky domáce platobné karty s logom ZBK a medzinárodné karty MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro, VISA, VISA Electron a JCB (okrem American express a Dinners Club). Autopožičovňa ABRIX akceptuje platbu debetnými/kreditnými platobnými kartami na ľubovoľnom mieste pomocou nášho mobilného POS terminálu doma aj v zahraničí.

Záloha za vozidlo

Pri prenájme vozidla je potrebné zložiť zálohu platobnou kartou, ktorá Vám bude navrátená po vrátení vozidla. Pri niektorých kategóriách vozidiel sa pohybuje výška zálohy od 0 do 100 eur (pričom prenajímateľ si vyhradzuje právo udelenia zálohy na akékoľvek vozidlo podľa vlastného uváženia). Výška zálohy za prenájom vozidla môže byť vo výške minimálnej sumy spoluúčasti podľa kategórie daného vozidla. Záloha sa realizuje zablokovaním príslušnej sumy na Vašej kreditnej/debetnej platobnej karte (okrem American Express a Diners club).

Cesta do zahraničia

S prenajatým vozidlom z našej autopožičovne je možné pohybovať v týchto krajinách: Česká republika, Chorvátsko, Maďarsko, Nemecko, Poľsko, Rakúsko, Slovinsko, Taliansko. O možnosti navštíviť ostatné krajny je potrebné informovať prenajímateľa. Krajny, ktoré plánujete navštíviť je potrebné zapísať do zmluvy o prenájme, prípadne počas rezervácie je možné označiť všetky krajiny ktoré plánujete navštíviť.

S prenajatým vozidlom spoločnosti Abrix nie je možné vycestovať do krajín: Albánsko, Bielorusko, Begicko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Čierna Hora, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Kosovo, Litva, Lotyšsko, Macedónsko, Moldavsko, Nórsko, Portugalsko, Rumunsko, Rusko, Srbsko, Španielsko, Švédsko, Turecko, Ukrajina, Velká Británia a všetky krajiny mimo územia Európy.

Dĺžka prenájmu

Minimálna dĺžka prenájmu vozidla je 1 deň. Jeden deň prenájmu sa rozumie 24 hodín.

Ceny prenájmu

Všetky ceny spojené s prenájom vozidiel sú uvedené v cenníku a sú vždy platné a záväzné.

Poistenie

Súčasťou prenájom je zákonné poistenie motorových vozidiel, vrátane poistenia zodpovednosti za škody a základné havarijné poistenie (CDW). Spoluúčasť, ktorou sa nájomca podieľa na škode v prípade poškodenia vozidla činí 10% z opravy vozidla, minimálne však 200 eur. Nájomca si môže zakúpiť extra poistenie v rámci kompletného havarijného poistenia (SCDW) podľa aktuálneho cenníka. Extra poistenie (SCDW) sa uzatvára úhradou poplatku podľa príslušného cenníka. Extra poistenie (SCDW) eliminuje spoluúčasť v prípade poškodenia vozidla, pokiaľ boli dodržané všeobecné zmluvné podmienky prenajímateľa ako aj poisťovne. Základné havarijné poistenie (CDW) a kompletné havarijné poistenie (SCDW) nezahŕňajú:

 • Škody spôsobené úmyselne alebo v dôsledku hrubej nedbanlivosti vodiča.
 • Škody spôsobené vodičom, ktorý bol pod vplyvom alkoholu, stimulantov alebo sedatív alebo bol neschopný riadiť vozidlo bezpečne.
 • Škody spôsobené pretekaním alebo testovacou jazdou.
 • Škody spôsobené vojnou, revolúciou, výtržníctvom alebo verejným nepokojom.
 • Škody spôsobené zvieratami.
 • Vypálené diery do sedadiel, kobercov, alebo rohoží.
 • Škody, ktoré majú vplyv iba na kolesá, pneumatiky, nápravy, batérie, sklo, okná, rádio, rovnako ako škody spôsobené krádežou jednotlivých častí vozidla a škody vzniknuté v dôsledku toho.
 • Škody, ktoré sú spôsobené v miestach, kde vozidlo nesmie byť riadené, napríklad ako na tratiach, drsných chodníkoch, v snehových závejoch, alebo na ľade, jazda cez nepremostené rieky alebo potoky, na plážach, cez vodné plytčiny alebo mimo cesty. Napriek tomu poistenie však kompenzuje škody, ktoré sú spôsobené, keď je vodič nútený opustiť hlavnú cestu z dôvodu opravy cesty.
 • Škody spôsobené pieskom, štrkom, popolom alebo pemzou alebo inými zemnými materiálmi, ktoré sú naviate na vozidlo.
 • Poškodenie vozidla vodou
 • Úplné zničenie vozidla
 • Stratu/vymknutie kľúčov vo vozidle
 • Stratu dokladov
 • Použitie nesprávneho druhu paliva
 • Poškodenie pneumatík a interiéru vozidla

V prípade vzniku jednej z vyššie uvedených situácií, suma spoluúčasti bude vypočítaná na základe výšky nákladov na opravu daného poškodenia či vyriešenie vzniknutej situácie.

V ostatných ohľadoch sa riadia všeobecnými obchodnými podmienkami Základného zmluvného poistenia (CDW).


AutoVýška spoluúčasti za vozidlo zavisí od kategógrie vozidla
Škoda Fabia MANUÁL alebo podobné200 €
Škoda Fabia Combi TSI MANUÁL alebo podobné200 €
Škoda Fabia Combi AUTOMAT alebo podobné200 €
Škoda Fabia AUTOMAT 4. gen alebo podobné200 €
Hyundai i30 Combi MANUÁL alebo podobné300 €
Hyundai i30 Combi AUTOMAT alebo podobné300 €
Seat Leon Combi AUTOMAT alebo podobné300 €
Škoda Octavia Combi diesel MANUÁL 4. gen alebo podobné300 €
Škoda Octavia Combi diesel AUTOMAT 4. gen alebo podobné300 €
Hyundai Tucson AUTOMAT alebo podobné400 €
Dacia Jogger 7 sedadiel MANUÁL alebo podobné400 €
Citroen Berlingo XL diesel 7 sedadiel AUTOMAT alebo podobné400 €
Citroen Spacetourer XL diesel 8 sedadiel MANUÁL alebo podobné400 €

Ochrana osobných údajov (GDPR)

Informačná povinnosť Prevádzkovateľa pri spracúvaní osobných údajov (PDF)

prenajom vozidla, autopožičovňa, záloha za vozidlo, platba za prenájom, podmienky prenájmu, požičanie auta, požičovňa Bratislava